شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

لپ تاپ برنامه نویسی چه ویژگی هایی دارد؟
شناسه پست: 2673
بازدید: 385

لپ تاپ برنامه نویسی چه ویژگی هایی دارد؟

در گذشته سیستم های خانگی و لپ تاپ ها انواع مختلفی نداشتند و اصولا با یک نوع لپ تاپ یا کامپیوتر تمام فعالیت ها انجام میشد اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی لپ تاپ های به عرصه آمدند که هرکدام برای کاری مناسب است. انواع مختلف لپ تاپ ها از جمله لپ تاپ های گیمینگ،لپ تاپ های مهندسی،لپ تاپ های برنامه نویسی و…

دراین  پست میخواهیم به بررسی لپ تاپ های برنامه نویسی بپردازیم

تصویر

انتخاب لپ تاپ مناسب کار شما بسیار مهم است و کار نسبت دقیق و دشواری است زیراکه در پیشرفت و رشد کار شما بسیار تاثیر گذار است اگر قصد دارید لپتاپی مناسب برنامه نویسی خریداری کنید این پست راهنمای خوبی برای شما خواهد بود تا انتها همراه ما باشید.

در دنیای امروزشغل  برنامه نویسی از شغل های مطرح و پر طرفدار در بازار کار است وبسیاری از افراد را جذب کرده است.

به همین علت به بررسی برخی از ویژگی های سخت افزاری  این نوع لپ تاپ ها میپردازیم

جابجایی

پیش از خریداری لپ تاپ باید این نکته را هم در نظر بگیرید که چه مدت میخواهید لپ تاپ را حمل کنید یا با توجه به َشغلتان جابه جایی شما تا چه حد خواهد بود اگر جابجایی شما زیاد است لپ تاپ های ۱۳ الی ۱۴ اینچی لپ تاپ ایده آلی برای شما خواهد بود

لپ تاپ هایی با سایز کوچکتر یعنی ۱۳ الی ۱۴ اینچی چونکه صفحه نمایش جمع و جور تر و کوچکی دارند پردازنده ی پایینی نیز خواهند داشت در نتیجه عمر باتری شما بیشتر خواهد بود.

بیشتر بخوانید
نکاتی در باره نگهداری از لپ تاپ

 

هارد

هارد یکی از مهم ترین گزینه ها در خرید لپ تاپ است که باید به آن توجه داشته باشید

ابتدا کمی با هارد آشنا شویم هارد فضای دخیره سازی برای لپ تاپ شماست که امروزه نوع هارد برای لپ تاپ وجود دارد هارد های HDD  و هارد های SSD  هارد های HDD قدیمی تر است و قبل تر ها در کامپیوتر ها از این نوع هارد ها استفاده میشد که نسبت به نوع دیگر از قیمت پایینی نیز برخودار است و روی بیشتر لپ تاپ ها از این نوع هارد استفاده میشود این نوع هارد ها سوعت کمتری دارند اما خب بدلیل اینکه قیمت مناسبی دارند بیشترمورد استفاده قرار میگیرند .

اما امروزه با به عرصه آمدن هارد های SSD   اغلب این نوع هارد در لپ تاپ های بروز استفاده میشود چراکه سرعت بالایی نسبت به هارد هایHDDدارند و میتوان براحتی به اطلاعات ذخیره شده دسترسی پیدا کرد.

سرعت در اجرا کردن یک برنامه بسیار مهم است مخصوصا اگر کار میکنید زمان برای شما فاکتور مهمی خواهد بود و از آنجایی که گفتیم هارد هایSSD  از سرعت بالایی برخوردارند مشکل زمان نخواهید داشت و به سرعت پرونده ها و فایل ها را باز و برنامه هارا اجرا خواهید کرد.

 

حافظه RAM

رم نیز از دیگر مولفه های مهم است و از آن به عنوان مکمل هارد یاد میشود اهمیت بالایی دارد چراکه اطلاعات لپ تاپ را برای شما ذخیره میکند تا بتوانید روی لپ تاپ عملیاتی انجام دهید و کار خود را به بهترین نحو انجام دهید یک برنامه نویس احتمال دارد نیاز داشته باشد که برنامه هایی با حجم بالا و سنگین را در لپ تاپ اجرا کرده و با آن کار کند این برنامه ها حجم زبادی دارند و حافظه ی زیادی در لپ تاپ شما اشغال خواهند کرد.

بیشتر بخوانید
لنوو

اجرای چند برنامه باهم مخصوصا که برنامه های سنگین  میتواند باعث هنگ کردن لپ تام شما شود اما اگر این اطمینان را حاصل کنید که لپ تاپی با حجم بالا تهیه کردید دیگر این مشکلات وجود نخواهد داشت.رم ۸ گیگابایتی در حالت عادی مناسب لپ تاپ برنامه نویسی است اما برای اینکه لپ تاپ شما به ایده آل نزدیک باشد بهتر است رم ۱۶ گیگابایتی باشد.

رم ها انواع مختلفی دارند به عنوان مثال  RAM DDR3  سرعت بسیار زیادی نسبت به نوع دیگر آن یعنی RAM DDR1  خواهد داشت یعنی هر قدر عدد بالاتر عملکرد و سرعت بیشتر میباشد.

قدرت پردازنده (cpu)

از دیگر مولفه های مهم یکه در انتخاب لپ تاپ مناسب میتوان نام برد قدرت پردازنده (cpu) است و روی عملکرد لپ تاپ شما تاثیر بسزایی میگذارد در واقع میتوان گفت cpu   مغز لپ تاپ شما محسوب میشود.

پردازنده مرکزی خوب در لپ تاپ شما اهمیت زیادی دارد زیرا که وظیفه ی پردازنده مرکزی مدیریت میلیون ها بیت اطلاعات است توان پردازنده را با گیگیاهرتز اندازه گیری میکنند.بطور کلی cpu  ایی که مناسب لپ تاپ های برنامه نویسی باشد باید فرکانسش از ۲.۵ گیگاهرتز بیشتر باشد و تعداد هسته های بالایی داشته باشد.

 

گرافیک

گرافیک اصولا برای گیمینگ و طراحی گیم اهمیت زیادی دارد اگر از این قبیل کار ها نمی خواهید با لپ تاپ انجام دهید لازم نیست که زیاد روی این موضوع وقت بگذارید و بجای هزینه برای گرافیک بالا روی دیگر موارد مهم مثل هارد و رم سرمایه گذاری کنید.

عمر باتری

عمر باتری به شرایط استفاده شما از لپ تاپ بستگی دارد  اگر  اهل جابجایی هستید عمر باتری مولفه ی مهمی خواهد بود در هنگام خرید لپ تاپ باید به این موضوع توجه داشته باشید.

بیشتر بخوانید
لپ تاپ کودکان

کیبورد

کیبورد یا صفحه کلید بیشترین استفاده را در لپ تاپ دارد مخصوصا که اگر لپ تاپ برای یک برتامه نویس باشد بهتر از هنگام خرید لپ تاپ کیبورد را چک و تست کنید و دقت کنید که فاصله دکمه ها از هم متناسب باشد و بک لایت داشته باشد تا برای تایپ و استفاده در شب نیز مناسب باشد.

و در آخر باید بدانیم که پروسه برنامه نویسی که شامل نشستن طولانی مدت جلوی سیستم و نگاه کردن مداوم به صفحه نمایش است پروسه خسته کننده ایی میتواند باشد اگر ابزار اصلی یک برنامه نویس که لپ تاپش است مناسب و دارای استاندارد های لازمه نباشد. برای مثال صفحه نمایش نباید بیش از اندازه کوچک باشد که جزییات باعت اذیت و خستگی چشم شود .

بعد از اینکه ویژگی های لپ تاپ را بطور کامل مورد بررسی قرار دادیم حال میخواهیم چکیده ایی از یک لپ تاپ مناسب برنامه نویسی برای شما ارائه دهیم

حداقل سخت افزار مورد نیاز برای لپ تاپ مناسب برنامه نویسی

حافطه یRAM ۸ گیگابایتی

هاردSSD  ۱۲۸ گیگابایتی

حافظه HDD ۵۰۰ گیگابایتی

سی پی یو مدل intel Core i5

امیدواریم که این مطالب مفید بوده باشد و بتوانید لپ تاپ مد نظر خود را تهیه کنید.